Найбільш звичним засобом спілкування для людей є мова. Часом її замінюють жести, міміка, дотик, а іноді достатньо й погляду, аби виразити свої почуття, наміри чи побажання... Такими ж значними виразниками нашого ставлення до дорогої людини є квіти. Так, саме вони говорять тоді, коли ми мовчимо. Здається, що лагідні пелюстки і ніжний аромат кожної квіточки розказує про все те, що навіть не можна передати словами.

Особливо популярною мова квітів була на Сході. Там вона отримала назву — селам. Той, хто володіє цією мовою, знає таємницю, символьне значення кожної квітки. Ці значення не просто вигадані, вони зібрані на основі довгих спостережень, детального вивчення і занурення в природу.

Тут Ти зможеш ознайомитися зі значеннями найбільш поширених квітів, які ми даруємо своїм мамам, сестричкам, бабусям і просто дорогим людям.
Айстра вважається сумною квіткою. Вона символізує печаль, задумливість. Легенда каже, що айстра виросла на місці, де впала зірка. І нібито пізно вночі, якщо гарненько прислухатися, можна почути перешіптування айстр із зірками...

Братки (більш відомі під назвою «анютині глазки») символізують вірність, відданість і мудрість.

Барвінок підходить людям з сильним характером. Сама назва походить від грецького слова — переможець. Вважається, що ця квіточка приносить щастя і вірну любов.

Волошка несе довіру, веселощі, вірність, красу. Але дехто схильний вважати волошку символом нестабільності і мінливості, зважаючи на її здатність змінювати колір.

Символом чистоти і любові, витонченості і свободи, честі і відваги вважається гвоздика. Але тут не все так просто. Неабияке значення має колір гвоздики. Так, біла символізує життя заради любові, жовта — невіру, зневагу, плямиста, смугаста — відмову, червона —хоробрість.

Яке ж значення несе гладіолус? Насамперед це перемога, благородство, пам'ять, а іноді байдужість, замкнутість. Цікаво, що в Давньому Римі ця квітка було символом гладіаторів.

Мабуть, у більшості людей жасмин асоціюється з Японією та її культурою. І недаремно, там ця квітка є символом привітання, симпатії і приємних спогадів.

Конвалія є улюбленою квіткою багатьох дівчат. Це недивно, адже подарована конвалія означає ніжність, вірність, щастя, любов, ласку і чистоту.

Латаття, або водяна лілія, має не лише цікаву символіку, але й дивовижну легенду. У ній розповідається про те, що виросла лілія з тіла прекрасної німфи. Дівчина була безнадійно закохана в Геракла, але той не відповів на її щирі почуття. Лілія символізує холод, заспокоєння, красу, красномовство, чистоту.

Лілія означає жіночу досконалість, чисту душу, коштовність, свободу, надійність і мир.

Не важко здогадатися, що нарцис свідчить про гордість, егоїзм, самозакоханість, але це не заважає йому разом з тим символізувати любов, щасливий шлюб, сміливість і силу.

Жодна інша квітка не виражає вірність, пам'ять, любов і відданість більше, ніж незабудка.

Ромашка — думаю, ніхто не заперечить, що ця квіточка несе ніжність, вірність, гарний настрій. Одна з легенд розповідає, що колись ромашечки були зонтиками, і маленькі гноми ховалися під ними від дощу.

Троянда — класичний символ кохання, великого, безмежного, вічного... Але у різних країнах і релігіях вона має суттєві відтінки значень. У Давньому Римі — смуток, хоробрість; у Японії має значення колір троянди: червона — любов, рожева — сором'язливість, біла — душевну чистоту, повагу; у давніх східних народів — священна квітка, що символізувала божественну таємницю; у християнській міфології — милосердя, прощення, божественну любов, перемогу і мучеництво. Символічними також є листя (радість), шипи (печаль), квітка (слава) троянди.

Символом гордості, величі, задоволення і благородства є тюльпан. А ще побутує думка, що ця квітка приносить удачу.

Якщо Ти збираєшся подарувати комусь фіалку, то маєш знати, що вона означає скромність, привабливість, гарні спогади, сором'язливість та вірність.

Хризантема — улюблена квітка китайців та японців, символ сонця, безсмертя, сміливості. В Японії вона вважається священною квіткою. Довгий час одяг з зображенням хризантеми могли носити лише представники імператорської сім'ї.

|